Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

DPS DOBIEGNIEW - Nasz Dom

Nasz Dom

Dom Pomocy Społecznej w Dobiegniewie przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku z liczbą miejsc rzeczywistych 30 i przewlekle somatycznie chorych z liczbą miejsc rzeczywistych 21 obojga płci, utworzony został na mocy zarządzenia Wojewody Gorzowskiego
w grudniu 1993 roku. Po reformie administracyjnej w 1999 roku organem prowadzącym "dom" stał się Powiat  Strzelecko - Drezdenecki. W roku 2006 "dom" osiągnął wymagany standard i otrzymał od Wojewody stałe zezwolenie.
 
"Dom" w Dobiegniewie znajduje się na obrzeżu miasta przy drodze krajowej Kostrzyn - Gdańsk, w odległości 100 m od plaży miejskiej nad jeziorem Wielgie.
 
Celem "domu" jest zaspakajanie osobom wymagającym całodobowej opieki potrzeb bytowych, opiekuńczych i wspomagających na poziomie obowiązującego standardu.
 
Zakres i poziom usług świadczonych przez "dom" uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
 
Mieszkańcy zakwaterowani są w pokojach dwu i trzy - osobowych w budynku głównym oraz w 5- ciu wolnostojących domkach parterowych. W każdym domku znajdują się trzy pokoje dwuosobowe, łazienka, toaleta oraz aneks kuchenny. Wszystkie obiekty należące do "domu" oraz trasy komunikacyjne mają zlikwidowane bariery architektoniczne.
 
W naszym "domu" panuje specyficzna atmosfera ciepła i przytulności, zauważa się życzliwość i zaangażowanie pracowników w pracy
i kontaktach z mieszkańcami. "Dom" zatraca wrażenie instytucji dając poczucie prawdziwie domowej atmosfery. Nie ma tu osamotnienia, długich korytarzy, smutku i beznadziei.
 
"Dom" stwarza mieszkańcom możliwość bliskiego kontaktu z naturą, spokoju w codziennej egzystencji i realizacji wielu indywidualnych zainteresowań z uwzględnieniem ich kondycji psychofizycznych. Organizuje imprezy kulturalne, integracyjne, rekreacyjne itp. Placówka współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami.
 
Poza pomocą w wykonywaniu czynności dnia codziennego związanych z samoobsługą, higieną osobistą dąży się do aktywizacji
i indywidualnego rozwoju podopiecznych.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono: 2020-05-12 01:13 przez:
Opublikowano: 2020-05-12 00:00 przez:
Podmiot udostępniający: DPS DOBIEGNIEW
Odwiedziny: 10133

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.